Udsalg 19 %
{{ product.ProductAward.Quote }}

Prime E+ 1 Dame

2020

17.729 kr. 21.999 kr.

{{partnumber.supplementaryGroup.introText}} {{partnumber.supplementaryGroup.urlLabel}}

{{partnumbersByColor()[0].description}}{{partnumbersByColor()[0].globalFrameSize}}

{{partnumbersByColor()[0].priceToFormat}}

{{partnumbersByColor()[0].stock.Label}}

Bliver sendt fra lager og vil kunne hentes på ca 10 hverdage

Expected in our warehouse around {{partnumber.stock.DateExpectedToFormat}} and shipped in about 1 week{{partnumber.stock.DateExpectedToWeeks}}-{{partnumber.stock.DateExpectedToWeeks + 1}} weeks

Hvad er min størrelse?

Share
KLASSISK CITY BIKE STIL MED ET TVIST AF FART OG EFFEKTIVITET

En E-bike i moderne by-stil som er perfekt til hverdagen. Prime E+ kan forvandle enhver tur, og giver dig mulighed for at tilbagelægge større afstande komfortabelt uden at skulle oplade batteriet. Med gennemtænkte detaljer, inklusiv en bred og lav indstigning i en ALUXX aluminiumsramme og integrerede lygter, er Prime E+ en smart måde til at nå længere og have det sjovt.

Specifikationer
  • Motor
    Giant SyncDrive Life
  • Sensorer
    Giant PedalPlus 6-sensor technology
  • Display
    Giant RideControl EVO display
  • Batteri
    N/A
  • Størrelser
    XS, S, M, L
  • Farver
    Blue
  • Ramme
    ALUXX SL aluminium
  • Forgaffel
    Monoshock 40mm Travel, ALUXX SL hydroformed aluminum, OverDrive2 tapered steerer, Preload adjust
  • Bagdæmper
    N/A
  • Styr
    Aluminum Trekking bar 31.8x630mm
  • Frempind
    Giant Contour EVO integrated, adjustable
  • Sadelpind
    Suspension 30,9x300mm
  • Sadel
    Selle Royal Nuvola gel
  • Pedaler
    VP183 light weight aluminum
  • Skiftegreb
    Shimano Nexus 8speed RevoShift
  • Forskifter
    -
  • Bagskifter
    -
  • Bremser
    Shimano MT200 Hydraulic Disc
  • Bremsegreb
    Shimano MT200 Hydraulic Disc
  • Kassette
    18T
  • Kæde
    KMC e1, EcoProteq, e-bike optimized
  • Kranksæt
    Giant aluminum
  • Krankboks
    N/A
  • Fælge
    Giant CR70 DW Aluminum 622x19
  • Nav
    Shimano TX-505 Disc [F], Shimano Nexus 8 Disc [R]
  • Eger
    Stainless steel
  • Dæk
    Schwalbe Energiser Life 622x40 KevlarGuard
  • Ekstra
    Giant EnergyPak 4A fast charger
  • Lygter
    Giant Numen 40 integrated 40Lux automatic front LEDGiant Numen iD integrated day-time LEDTrelock i-Duo Flat rear light
  • Lås
    Abus Pro Shield 5850
  • Vægt
    Den mest nøjagtige måde at afgøre en cykels vægt, er at få din lokale forhandler til at veje den for dig. Mange mærker stræber efter at angive den lavest mulige vægt , men i virkeligheden kan vægten variere, baseret på størrelse, finish, hardware og tilbehør. Alle Giant cykler er designet til best-in -class vægt og køreegenskaber .

Alle de anførte specifikationer kan ændres uden varsel.

Størrelsesguide og geometri

Størrelsesskemaet må kun bruges som reference. Besøg din lokale forhandler for at få målt den korrekt størrelse da den ikke kun er afhængig af din højde men bla. også ben- og kropslængde. Hvilke størrelser der er til rådighed kan variere fra land til land.

Selection of a button will change the units measurement displayed throughout the entire sizing guide section.
  • S
      155 cm5’1”  to 170 cm5’7”
  • M
      170 cm5’7”  to 180 cm5’11”
  • L
      180 cm5’11”  to 190 cm6’3”
bike diagram with measurements referenced in table that follows
Selection of a button will change the units measurement displayed throughout the entire sizing guide section.
  SML
ASadelrørslængde (mm) (inch)45017,750019,755021,7
BSadelrørsvinkel (degrees)73,0°73,0°73,0°
COverrørslængde (mm) (inch)57022,458022,860023,6
DKronrørslængde (mm) (inch)1556,11556,11807,1
EKronrøsvinkel (degrees)70,5°70,5°70,5°
FForgaffel fremspring (rake) (mm) (inch)451,8451,8451,8
GTrail (mm) (inch)79,73,179,73,179,73,1
HAkselafstand (mm) (inch)109543,1110543,5112644,3
IKædestagslængde (mm) (inch)47018,547018,547018,5
JKrankboks drop (mm) (inch)602,4602,4602,4
KStack (mm) (inch)67026,467026,469327,3
LReach (mm) (inch)36514,437514,838815,3
MSkridthøjde (mm) (inch)47018,564625,445918,1
NStyrbredde (mm) (inch)63024,863024,863024,8
OFrempindslængde (mm) (inch)903,5903,51104,3
PPedalarmslængde (mm) (inch)1706,71706,71706,7
QHjulstørrelse 700c700c700c

Teknologier

ALUXX SL Aluminum Technology
Hybrid Cycling Technology
Smart Assist
SyncDrive Life
RideControl EVO

Alle de anførte specifikationer kan ændres uden varsel.