Ny
{{ item.Quote }}

Langma Advanced Pro
Disc 1 AR

37.999 kr.

Hvad er min størrelse?

Item # {{ partnumber.code }}

{{partnumber.supplementaryGroup.introText}} {{partnumber.supplementaryGroup.urlLabel}}

{{partnumbersByColor()[0].description}}{{partnumbersByColor()[0].globalFrameSize}}

{{partnumbersByColor()[0].priceToFormat}}

{{partnumbersByColor()[0].stock.Label}}

Sendes fra centralt europæisk lager og vil kunne hentes i løbet af 7-10 hverdage.

Expected in our warehouse around {{partnumber.stock.DateExpectedToFormat}}  and shipped in about 1 week{{partnumber.stock.DateExpectedToWeeks}}-{{partnumber.stock.DateExpectedToWeeks + 1}} weeks

Share

Bestig hvert bjerg, knus hver sprint. Langma Advanced Pro Disc har en helt nyudviklet letvægts aero-ramme og helt nyt Giant SLR 36 Disc WheelSystem med integrerede skivebremser og hookless fælge samt kvindespecifik Liv-sadel og styr til kraftfuld, race-klar ydeevne.

Nøglefaktorer

Hurtigere acceleration

Hjertet i Langma Advanced Pro er det superlette Advanced-Grade carbon rammesæt, der leverer et perfekt forhold mellem stivhed og vægt til eksplosiv acceleration. Nyudviklede ellipseformede rør reducerer vindmodstand og øger sprinteffektiviteten.

Bedre håndtering

Integrerede, flat-mount skivebremser giver tillid til at holde en højere hastighed ind i hjørnerne og navigere i forskellige vejrforhold. Langma har også plads til dæk op til 32 mm i bredden, så du kan tilpasse dit setup til din rute.

Vibrationsdæmpning

Det helt nye tubeless Giant SLR 36 Disc hjulsæt reducerer vindmodstand, mens den justerbare Variant carbon sadelpind giver overlegen stødabsorbtion, så du får en jævn kørsel, der praktisk talt svæver over ujævne veje.

Teknologier

Advanced Composite Technology
Compact Road Design
Internal Seatpost Clamp
OverDrive 2
PowerCore
RideSense Ready
Variant Seatpost
Tubeless System
Power Pro
MegaDrive
Hookless Rim Design

Størrelsesguide og geometri

Størrelsesskemaet må kun bruges som reference. Besøg din lokale forhandler for at få målt den korrekt størrelse da den ikke kun er afhængig af din højde men bla. også ben- og kropslængde. Hvilke størrelser der er til rådighed kan variere fra land til land.

Selection of a button will change the units measurement displayed throughout the entire sizing guide section.
  • XS
      152 cm5’0”  to 163 cm5’4”
  • S
      158 cm5’2”  to 169 cm5’7”
  • M
      164 cm5’5”  to 176 cm5’9”
  • L
      170 cm5’7”  to 183 cm6’0”
bike diagram with measurements referenced in table that follows
Selection of a button will change the units measurement displayed throughout the entire sizing guide section.
  XSSML
ASadelrørslængde (mm) (inch)42016,545017,748018,951020,1
BSadelrørsvinkel (degrees)75,0°74,5°74,0°73,5°
COverrørslængde (mm) (inch)5082052420,654021,355521,9
DKronrørslængde (mm) (inch)1204,71355,31556,11756,9
EKronrøsvinkel (degrees)71,0°72,0°72,5°72,5°
FForgaffel fremspring (rake) (mm) (inch)491,9491,9491,9491,9
GSti (mm) (inch)67,82,661,42,458,22,358,22,3
HAkselafstand (mm) (inch)97338,397738,598438,799639,2
IKædestagslængde (mm) (inch)40515,940515,940515,940515,9
JKrankboks drop (mm) (inch)722,8702,8702,8672,6
KStack (mm) (inch)51720,453220,955321,856922,4
LReach (mm) (inch)37014,637714,83821538615,2
MSkridthøjde (mm) (inch)70027,673028,776029,979031,1
NStyrbredde (mm) (inch)36014,23801540015,742016,5
OFrempindslængde (mm) (inch)803,1903,51003,91104,3
PPedalarmslængde (mm) (inch)1656,51706,71706,7172,56,8
QHjulstørrelse 700C700C700C700C
Specifikationer
  • Størrelser
    XXS, XS, S, M, L
  • Farver
    Kelp Forest/Fanatic Teal
  • Ramme
    Advanced-grade composite, 12x142mm thru-axle, disc
  • Forgaffel
    Advanced-grade composite, full-composite OverDrive 2 steerer, 12x100mm, disc
  • Bagdæmper
    N/A
  • Styr
    Liv Contact SLR XXS: 360mm, XS: 360mm, S: 380mm, M: 400mm, L: 420mm
  • Greb / styrbånd
    Liv All Condition
  • Frempind
    Giant Contact SL XXS: 80mm, XS: 80mm, S: 90mm, M: 100mm, L: 110mm
  • Sadelpind
    Giant Variant, composite XXS: 357mm, XS: 357mm, S: 357mm, M: 357mm, L: 357mm
  • Sadel
    Liv Alacra SL
  • Pedaler
    N/A
  • Skiftegreb
    SRAM Rival eTap AXS
  • Forskifter
    SRAM Rival eTap AXS
  • Bagskifter
    SRAM Rival eTap AXS
  • Bremser
    SRAM Rival eTap AXS hydraulic, SRAM PaceLine rotors [F]160mm, [R]160mm
  • Bremsegreb
    SRAM Rival eTap AXS hydraulic
  • Kassette
    SRAM Rival, 12-speed, 10x36
  • Kæde
    SRAM Rival D1
  • Kranksæt
    SRAM Rival D1 DUB, 33/46 with Power Halo power meter XXS: 165mm, XS: 165mm, S: 170mm, M: 170mm, L: 172.5mm
  • Krankboks
    SRAM DUB, press fit
  • Fælge
    Giant SLR 2 36 Carbon Disc WheelSystem, [F] 36mm, [R] 36mm
  • Nav
    [F] Giant alloy, CenterLock, 12mm thru-axle, [R] Giant alloy, 3-pawl driver, CenterLock, 12mm thru-axle
  • Eger
    Sapim Sprint
  • Dæk
    Giant Gavia Fondo 1, tubeless, 700x28c (32mm), folding
  • Ekstra
    computer mount, tubeless prepared, 32mm max tire size
  • Vægt
    Den mest nøjagtige måde at afgøre en cykels vægt, er at få din lokale forhandler til at veje den for dig. Mange mærker stræber efter at angive den lavest mulige vægt , men i virkeligheden kan vægten variere, baseret på størrelse, finish, hardware og tilbehør. Alle Giant cykler er designet til best-in -class vægt og køreegenskaber .

Alle de anførte specifikationer kan ændres uden varsel.

Alle de anførte specifikationer kan ændres uden varsel.