Spar 2.300 kr.
{{ item.Quote }}

Devote 1

Original price: 11.199 kr. 13.499 kr.

Hvad er min størrelse?

Item # {{ partnumber.code }}

{{partnumber.supplementaryGroup.introText}} {{partnumber.supplementaryGroup.urlLabel}}

{{partnumbersByColor()[0].description}}{{partnumbersByColor()[0].globalFrameSize}}

{{partnumbersByColor()[0].priceToFormat}}

{{partnumbersByColor()[0].stock.Label}}

Sendes fra centralt europæisk lager og vil kunne hentes i løbet af 7-10 hverdage.

Expected in our warehouse around {{partnumber.stock.DateExpectedToFormat}}  and shipped in about 1 week{{partnumber.stock.DateExpectedToWeeks}}-{{partnumber.stock.DateExpectedToWeeks + 1}} weeks

Share

Fra cykelferier og gravelkværn til hverdagens eventyrture og gruppeture, Devote har det der skal til for at røre dine backcountry-følelser.

Nøglefaktorer

Letvægt

Slidstærkt aluminium i ALUXX-kvalitet med avanceret carbongaffel til dæmpning af vibrationer fra ujævne veje.

Klar til eventyr

Med frigang til 45c dæk og beslag til stativer, tilbehør og tre flaskeholdere opfylder denne cykel kravene til din næste episke tur.

Lækker maskine

Intern kabelføring og D-Fuse sadelpind og styr holder denne gravelcykel stilren og med vibrationsdæmpende komfort og mindre vedligeholdelse.

Højdepunkter

Devote 2022 with interactive tooltips

Teknologier

ALUXX Aluminum Technology
Compact Road Design
D-Fuse Seatpost
OverDrive
PowerCore
Tubeless System
MegaDrive

Størrelsesguide og geometri

Størrelsesskemaet må kun bruges som reference. Besøg din lokale forhandler for at få målt den korrekt størrelse da den ikke kun er afhængig af din højde men bla. også ben- og kropslængde. Hvilke størrelser der er til rådighed kan variere fra land til land.

Selection of a button will change the units measurement displayed throughout the entire sizing guide section.
  • XS
      150 cm4’11”  to 163 cm5’4”
  • S
      158 cm5’2”  to 169 cm5’7”
  • M
      164 cm5’5”  to 175 cm5’9”
  • L
      170 cm5’7”  to 181 cm5’11”
bike diagram with measurements referenced in table that follows
Selection of a button will change the units measurement displayed throughout the entire sizing guide section.
  XSSML
ASadelrørslængde (mm) (inch)39015,442016,546518,350019,7
BSadelrørsvinkel (degrees)75,0°75,0°74,5°74,5°
COverrørslængde (mm) (inch)51520,352520,753521,155021,7
DKronrørslængde (mm) (inch)953,71254,91556,11807,1
EKronrøsvinkel (degrees)70,5°70,5°71,0°71,0°
FForgaffel fremspring (rake) (mm) (inch)502502502502
GSti (mm) (inch)75,9375,9372,52,872,52,8
HAkselafstand (mm) (inch)101339,9102040,2102240,2103940,9
IKædestagslængde (mm) (inch)43016,943016,943016,943016,9
JKrankboks drop (mm) (inch)803,1803,1803,1803,1
KStack (mm) (inch)53020,95582258823,161224,1
LReach (mm) (inch)37814,937614,837214,638015
LReach til styr (mm) (inch)42916,943717,244317,445217,8
MSkridthøjde (mm) (inch)67826,770627,874429,377430,5
NStyrbredde (mm) (inch)40015,740015,742016,542016,5
OFrempindslængde (mm) (inch)702,8803,1903,5903,5
PPedalarmslængde (mm) (inch)1656,51706,7172,56,8172,56,8
QHjulstørrelse 700c700c700c700c
Specifikationer
  • Størrelser
    XS, S, M, L
  • Farver
    Grayish Blue
  • Ramme
    ALUXX-Grade Aluminum, 12x142mm thru-axle, disc
  • Forgaffel
    Advanced-Grade Composite, full-composite OverDrive steerer, 12mm thru-axle, disc
  • Bagdæmper
    N/A
  • Styr
    Giant Contact XR D-Fuse, 31.8 XS:40cm, S:40cm, M:42cm, L:42cm
  • Greb / styrbånd
    Liv All Condition
  • Frempind
    Giant Contact XS:70mm, S:80mm, M:90mm, L:90mm
  • Sadelpind
    Giant D-Fuse, alloy
  • Sadel
    Liv Approach
  • Pedaler
    no pedal [GA, Pan-Eu]platform pedal [GU, GV, GJ]pedal w/toeclip and strap [All other GSC]
  • Skiftegreb
    Shimano GRX RX-400, 2x10
  • Forskifter
    Shimano Tiagra
  • Bagskifter
    Shimano GRX RX-400
  • Bremser
    Shimano GRX RX-400 hydraulic, Giant MPH rotors [F]160mm, [R]160mm
  • Bremsegreb
    Shimano GRX RX-400 hydraulic
  • Kassette
    Shimano HG500, 11x34
  • Kæde
    KMC X10 with Missing Link
  • Kranksæt
    FSA Omega Adventure, 32/48 XS:165mm, S:170mm, M:172.5mm, L:172.5mm
  • Krankboks
    FSA Mega EXA, press fit
  • Fælge
    Giant S-X2 Disc wheelset
  • Nav
    Giant S-X2 Disc wheelset
  • Eger
    Giant S-X2 Disc wheelset
  • Dæk
    Giant CrossCut AT 2, 700x38c, tubeless
  • Ekstra
    tubeless prepared, 45mm max tire size
  • Vægt
    Den mest nøjagtige måde at afgøre en cykels vægt, er at få din lokale forhandler til at veje den for dig. Mange mærker stræber efter at angive den lavest mulige vægt , men i virkeligheden kan vægten variere, baseret på størrelse, finish, hardware og tilbehør. Alle Giant cykler er designet til best-in -class vægt og køreegenskaber .

Alle de anførte specifikationer kan ændres uden varsel.

Alle de anførte specifikationer kan ændres uden varsel.