{{ productAwardLocalized.Quote }}

Devote 1

11.399 kr.

Item # {{ partnumber.code }}

{{partnumber.supplementaryGroup.introText}} {{partnumber.supplementaryGroup.urlLabel}}

{{partnumbersByColor()[0].description}}{{partnumbersByColor()[0].globalFrameSize}}

{{partnumbersByColor()[0].priceToFormat}}

{{partnumbersByColor()[0].stock.Label}}

Bliver sendt fra lager og vil kunne hentes på ca 10 hverdage

Expected in our warehouse around {{partnumber.stock.DateExpectedToFormat}} and shipped in about 1 week{{partnumber.stock.DateExpectedToWeeks}}-{{partnumber.stock.DateExpectedToWeeks + 1}} weeks

Hvad er min størrelse?

Share

FRA BIKEPACKING OG GRAVEL GRINDERS TIL HVERDAGS EVENTYRTUR OG GRUPPETREKKING, DEVOTE HAR HVAD DET KRÆVER AT OPFYLDE DIN BACKCOUNTRY ØNSKER.

Nøglefaktorer

Let

ALUXX-grade aluminium med avanceret carbongaffel, der imødekommer enhver rytters behov.

Alsidig

Plads til 45c-dæk, tre vandflaskebeslag og smart mount-system til rackts og tilbehør, denne cykel opfylder kravene til din næste rejse.

Slankt design

Intern kabelføring og D-Fuse sadelpind og styr holder denne gravelcykel ren og klar til eventyr hele dagen.

Why We Love It

Rejs med to hjul ind i nyt terræn for at mætte din sande følelse af eventyr, plus medbring alt dit udstyr til en "forberedt-til-hvad som helst" ro i sindet. Fås i en ALUXX-kvalitet aluminiumsramme med letvægts carbongaffel i avanceret klasse til at rumme kørere på enhver del af deres cykeltur. Fordi kontrol er navnet på spillet, skaber vores OverDrive-styring lyd og præcis styring, mens det absorberende D-Fuse-styr og sadelpind absorberer vibrationer for komfort og stabilitet på ujævne baner. Og endelig gør et hjulsæt, der er specielt bygget til performance i al slags vejr og uforudsigeligt terræn Devote til det bedste valg til at afslutte enhver hård tur eller løb.

Specifikationer
  • Størrelser
    XS, S, M, L
  • Farver
    Desert Sage
  • Ramme
    ALUXX Grade Aluminum
  • Forgaffel
    full composite, OverDrive steerer, disc
  • Bagdæmper
    N/A
  • Styr
    Giant Contact XR D-Fuse, 31.8
  • Frempind
    Giant Contact, 8-degree
  • Sadelpind
    Giant D-Fuse, alloy
  • Sadel
    Liv Approach
  • Pedaler
    N/A
  • Skiftegreb
    Shimano GRX RX-400
  • Forskifter
    Shimano FD-4700
  • Bagskifter
    Shimano GRX RX-400
  • Bremser
    Shimano GRX RX-400 hydraulic
  • Bremsegreb
    Shimano GRX RX-400 hydraulic
  • Kassette
    Shimano HG-500, 11x34
  • Kæde
    KMC X10 with Missing Link
  • Kranksæt
    FSA Omega Adventure, 32/48
  • Krankboks
    FSA MegaExo, press fit
  • Fælge
    Giant S-X2 Disc wheelset
  • Nav
    Giant S-X2 Disc wheelset
  • Eger
    Giant S-X2 Disc wheelset
  • Dæk
    Giant CrossCut AT 2, 700x38c, tubeless
  • Ekstra
    tubeless prepared
  • Vægt
    10,20 kg

Alle de anførte specifikationer kan ændres uden varsel.

Højdepunkter

Devote with interactive tooltips

Størrelsesguide og geometri

Størrelsesskemaet må kun bruges som reference. Besøg din lokale forhandler for at få målt den korrekt størrelse da den ikke kun er afhængig af din højde men bla. også ben- og kropslængde. Hvilke størrelser der er til rådighed kan variere fra land til land.

Selection of a button will change the units measurement displayed throughout the entire sizing guide section.
  • XS
      150 cm4’11”  to 163 cm5’4”
  • S
      158 cm5’2”  to 169 cm5’7”
  • M
      164 cm5’5”  to 175 cm5’9”
  • L
      170 cm5’7”  to 181 cm5’11”
bike diagram with measurements referenced in table that follows
Selection of a button will change the units measurement displayed throughout the entire sizing guide section.
  XSSML
ASadelrørslængde (mm) (inch)39015,442016,546518,350019,7
BSadelrørsvinkel (degrees)75,0°75,0°74,5°74,5°
COverrørslængde (mm) (inch)51520,352520,753521,155021,7
DKronrørslængde (mm) (inch)953,71254,91556,11807,1
EKronrøsvinkel (degrees)70,5°70,5°71,0°71,0°
FForgaffel fremspring (rake) (mm) (inch)502502502502
GTrail (mm) (inch)75,9375,9372,52,872,52,8
HAkselafstand (mm) (inch)101339,9102040,2102240,2103940,9
IKædestagslængde (mm) (inch)43016,943016,943016,943016,9
JKrankboks drop (mm) (inch)803,1803,1803,1803,1
KStack (mm) (inch)53020,95582258823,161224,1
KStackToHandlebar (mm) (inch)59323,362324,565525,867826,7
LReach (mm) (inch)37814,937614,837214,638015
LReachToHandlebar (mm) (inch)42916,943717,244317,445217,8
MSkridthøjde (mm) (inch)67826,770627,874429,377430,5
NStyrbredde (mm) (inch)40015,740015,742016,542016,5
OFrempindslængde (mm) (inch)702,8803,1903,5903,5
PPedalarmslængde (mm) (inch)1656,51706,7172,56,8172,56,8
QHjulstørrelse 700c700c700c700c

Teknologier

ALUXX Aluminum Technology
OverDrive
D-Fuse Seatpost
Tubeless System

Alle de anførte specifikationer kan ændres uden varsel.