Ny
{{ product.ProductAward.Quote }}

Avow Advanced Pro 1

2021

43.999 kr.

{{partnumber.supplementaryGroup.introText}} {{partnumber.supplementaryGroup.urlLabel}}

{{partnumbersByColor()[0].description}}{{partnumbersByColor()[0].globalFrameSize}}

{{partnumbersByColor()[0].priceToFormat}}

{{partnumbersByColor()[0].stock.Label}}

Bliver sendt fra lager og vil kunne hentes på ca 7 hverdage

Expected in our warehouse around {{partnumber.stock.DateExpectedToFormat}} and shipped in about 1 week{{partnumber.stock.DateExpectedToWeeks}}-{{partnumber.stock.DateExpectedToWeeks + 1}} weeks

Produktet du har valgt er pt udsolgt på hjemmesiden, men kan være på lager hos vores forhandlere.

Hvad er min størrelse?

Delivery
Due to the high amount of home-deliveries, it is currently very busy at our delivery services. The delivery of your order and the response or our customer service can take longer than usual. Thank you for your understanding and patience.

Share
PERFEKT FIT, NEM JUSTERING OG AERODYNAMIK SKABER EN USTOPPELIG VINDER SOM DEN FØRSTE SANDE KVINDESPECIFIK TRIATHLON-CYKEL I HELE VERDEN.

Nøglefaktorer

Komfort

Liv's 3F filosofi og design, sammen med teknologien bag Advanced carbon, skaber en behagelig tri-cykel til kvinder.

Bygget til udholdenhed

Flere positioneringsmuligheder bevarer energien i de store muskelgrupper, så du er klar til løbeturen.

Absolut aerodynamik

Fra det aerodynamiske rammedesign til hjul, forgaffel og styr, snyder Avow vinder og blæser derudad i topfart.

Why We Love It

Historisk set går komfort og tri-cykel ikke hånd i hånd. Liv har udfordret denne trend med Avow Advanced Pro. Denne triathlon-cykel er specifikt udviklet til kvinder, og giver dermed mere komfort og power på aller højeste niveau. Din krop og dit sind forbliver skarp når der kontinuerligt tankes op, og dette er der mulighed for med det hånd-fri væskedepot og aerodynamiske beholder til snacks og barer.

Specifikationer
  • Størrelser
    XS, S, M
  • Farver
    Dark Iridescent
  • Ramme
    Advanced-Grade Composite
  • Forgaffel
    Advanced-Grade Composite, alloy OverDrive steerer
  • Bagdæmper
    N/A
  • Styr
    Liv Avow, carbon base bar
  • Frempind
    Avow, alloy
  • Sadelpind
    Avow, composite
  • Sadel
    ISM PS1.0
  • Pedaler
    N/A
  • Skiftegreb
    Shimano Ultegra Di2
  • Forskifter
    Shimano Ultegra Di2
  • Bagskifter
    Shimano Ultegra Di2
  • Bremser
    Giant SpeedControl SL
  • Bremsegreb
    Giant Trinity
  • Kassette
    Shimano Ultegra, 11x30
  • Kæde
    KMC X11SL-1
  • Kranksæt
    Shimano Ultegra 36/52, Giant Power Pro power meter
  • Krankboks
    Shimano, press fit
  • Fælge
    Giant P-A2 wheelset
  • Nav
    Giant P-A2 wheelset
  • Eger
    Giant P-A2 wheelset
  • Dæk
    Giant AC 1, 700x25c, tubeless
  • Ekstra
    integrated hydration, integrated food storage, AeroVault system
  • Vægt
    9,50 kg

Alle de anførte specifikationer kan ændres uden varsel.

Højdepunkter

Avow Advanced Pro with interactive tooltips

Størrelsesguide og geometri

Størrelsesskemaet må kun bruges som reference. Besøg din lokale forhandler for at få målt den korrekt størrelse da den ikke kun er afhængig af din højde men bla. også ben- og kropslængde. Hvilke størrelser der er til rådighed kan variere fra land til land.

Selection of a button will change the units measurement displayed throughout the entire sizing guide section.
  • XS
      154 cm5’1”  to 167 cm5’6”
  • S
      160 cm5’3”  to 173 cm5’8”
  • M
      167 cm5’6”  to 180 cm5’11”
bike diagram with measurements referenced in table that follows
Selection of a button will change the units measurement displayed throughout the entire sizing guide section.
  XSSM
ASadelrørslængde (mm) (inch)48018,951020,153020,9
BSadelrørsvinkel (degrees)77,0°77,0°77,0°
COverrørslængde (mm) (inch)50019,751520,354021,3
DKronrørslængde (mm) (inch)803,1953,71254,9
EKronrøsvinkel (degrees)72,0°72,5°72,5°
FForgaffel fremspring (rake) (mm) (inch)401,6401,6401,6
GTrail (mm) (inch)682,7642,5642,5
HAkselafstand (mm) (inch)96137,897438,3100139,4
IKædestagslængde (mm) (inch)40515,940515,940515,9
JKrankboks drop (mm) (inch)753753753
KStack (mm) (inch)49019,350419,853421
LReach (mm) (inch)38715,239815,741716,4
MSkridthøjde (mm) (inch)74029,176730,278831
NStyrbredde (mm) (inch)40015,740015,740015,7
OFrempindslængde (mm) (inch)803,1803,1803,1
PPedalarmslængde (mm) (inch)1656,51656,51656,5
QHjulstørrelse 700C 700C 700C

Teknologier

Advanced Composite Technology
OverDrive
AeroSystem Shaping Technology
3F: Fit, Form, Function
PowerCore
Tubeless System

Alle de anførte specifikationer kan ændres uden varsel.