{{ item.Quote }}

Attend RS
1 Dame

5.999 kr.

Item # {{ partnumber.code }}

{{partnumber.supplementaryGroup.introText}} {{partnumber.supplementaryGroup.urlLabel}}

{{partnumbersByColor()[0].description}}{{partnumbersByColor()[0].globalFrameSize}}

{{partnumbersByColor()[0].priceToFormat}}

{{partnumbersByColor()[0].stock.Label}}

Sendes fra centralt europæisk lager og vil kunne hentes i løbet af 7-10 hverdage.

Expected in our warehouse around {{partnumber.stock.DateExpectedToFormat}}  and shipped in about 1 week{{partnumber.stock.DateExpectedToWeeks}}-{{partnumber.stock.DateExpectedToWeeks + 1}} weeks

Share

På farten med en sporty cykel til en skarp pris? Attend RS er den perfekte cykel! Denne model har en let aluminiumsramme (Aluxx), der har en moderne form. Med udvendige gear og antipunkteringsdæk er du sikret både komfort og fart med Attend RS. Der er en MIK-bagagebærer. Dette giver mulighed for nemt at sætte kurv, tasker og mange andre tilbehør på. Med alle disse attraktive funktioner er Attend RS perfekt til mange, ikke mindst pendlere og andre som vil have en let og hurtig ven. Et børnesæde kan også let monteres.

Teknologier

ALUXX Aluminum Technology

Størrelsesguide og geometri

Størrelsesskemaet må kun bruges som reference. Besøg din lokale forhandler for at få målt den korrekt størrelse da den ikke kun er afhængig af din højde men bla. også ben- og kropslængde. Hvilke størrelser der er til rådighed kan variere fra land til land.

Selection of a button will change the units measurement displayed throughout the entire sizing guide section.
  • S
      155 cm5’1”  to 168 cm5’6”
  • M
      165 cm5’5”  to 178 cm5’10”
  • L
      175 cm5’9”  to 185 cm6’1”
  • XL
      183 cm6’0”  to 195 cm6’5”
bike diagram with measurements referenced in table that follows
Selection of a button will change the units measurement displayed throughout the entire sizing guide section.
  SMLXL
ASadelrørslængde (mm) (inch)45017,750019,755021,760023,6
BSadelrørsvinkel (degrees)73,0°73,0°73,0°73,0°
COverrørslængde (mm) (inch)57022,458022,859023,262024,4
DKronrørslængde (mm) (inch)1606,31756,91907,52058,1
EKronrøsvinkel (degrees)69,0°69,0°69,0°69,0°
FForgaffel fremspring (rake) (mm) (inch)421,7421,7421,7421,7
GSti (mm) (inch)953,7953,7953,7953,7
HAkselafstand (mm) (inch)108842,8109943,3111043,7112044,1
IKædestagslængde (mm) (inch)45517,945517,945517,945517,9
JKrankboks drop (mm) (inch)702,8702,8702,8702,8
KStack (mm) (inch)64325,365725,967126,468126,8
LReach (mm) (inch)37314,737914,938415,139415,5
MSkridthøjde (mm) (inch)45918,146918,547918,948919,3
NStyrbredde (mm) (inch)60023,660023,660023,660023,6
OFrempindslængde (mm) (inch)853,3853,31054,11054,1
PPedalarmslængde (mm) (inch)1706,71706,71756,91756,9
QHjulstørrelse 700C700C700C700C
Specifikationer
  • Størrelser
    S, M, L, XL
  • Farver
    Black
  • Ramme
    ALUXX-Grade Aluminium
  • Forgaffel
    Suntour CR7V, 40mm veerweg
  • Styr
    Giant City Aluminium
  • Frempind
    Verstelbaar Aluminium
  • Sadelpind
    Zoom SPS-C372 Suspension
  • Sadel
    Selle Royal Essenza Plus
  • Pedaler
    Giant City
  • Skiftegreb
    Shimano Altus ST-M310 3x8 speed
  • Forskifter
    Shimano Tourney
  • Bagskifter
    Shimano Altus RD-M310 8 speed
  • Bremser
    Tektro V-Brake
  • Bremsegreb
    Tektro CL330
  • Kassette
    Shimano CSHG31 11-32T
  • Kæde
    KMC Z8.3
  • Kranksæt
    Prowheel 28/38/48T
  • Krankboks
    Shimano FP-B902W
  • Fælge
    Giant GX06 700C aluminium
  • Nav
    Front: Shimano dynamo C3000 Rear: Shimano
  • Eger
    Stainless
  • Dæk
    CST Xpedium Ampero 37-622, met antileklaag
  • Lygter
    Front: Spanninga Galeo, dynamo Rear: Spanninga Vivo XB, Batterij
  • Lås
    AXA Solid XL, ART
  • Bagagebærer
    Massload CL646, met MIK deck
  • Skærm / Kædeskærm
    Kunststof
  • Vægt
    Den mest nøjagtige måde at afgøre en cykels vægt, er at få din lokale forhandler til at veje den for dig. Mange mærker stræber efter at angive den lavest mulige vægt , men i virkeligheden kan vægten variere, baseret på størrelse, finish, hardware og tilbehør. Alle Giant cykler er designet til best-in -class vægt og køreegenskaber .

Alle de anførte specifikationer kan ændres uden varsel.

Alle de anførte specifikationer kan ændres uden varsel.